primul obiectiv este de mult așteptat

Salvarea lui Bernard!

Ce salvare de la Quentin Bernard în fața lui Steve Ambri! Era la un metru de poartă! Jumătatea de timp a prelungirii este fluierată în pas.

Volua lui Perrin!

Servit de Bernard, Perrin se poziționează pentru refacere la intrarea în zonă dar aceasta trece peste.

Kitala încă în ofsaid

De când a intrat în joc, atacantul de la Sochaux a fost deja semnalat de mai multe ori în offside.

Un proiectil lansat pe gazon

Arbitrul aduce un obiect delegatului meciului. Un anunt este facut de crainic pentru a calma ardoarea.

Perrin alăturat!

Ce acțiune de la AJA! La o recuperare contracarată de Sakhi, Perrin recuperează mingea din stânga și transplantează în ax. Atacul lui flirtează cu stâlpul din dreapta al lui Prévot, care a fost bătut.

Diedhiou pe pământ

Fundașul Sochaux se plânge de un picior înalt al lui Trouillet în suprafața Sochaux, care nici nu-l atinge.

Auxerre se învârte

La baghetă, Alexis Trouillet și Gauthier Hein, care încearcă să mute linia defensivă Sochaux.

Fanii AJA mereu prezenți

Cei 18.000 de oameni dau voce în această extensie.

Ambri primește vina

Quentin Bernard este avertizat. Lovitură liberă bună pentru Sochaux, excentric pe partea dreaptă. Nu face nimic.

Iată-ne din nou pentru 30 de minute

Christophe Diedhiou îl înlocuiește pe Ismaël Aaneba pentru începutul prelungirilor.

Situația este tensionată

In timp ce cele doua echipe isi iau pauza, lucrurile se incinge putin intre Kitala si auxerrenii. Situația se liniștește și antrenorii își dau sfaturile.

TRENCĂ LA PRELUNGIRE!

La o lovitură finală deasupra lui Sakhi, domnul Brisard fluieră sfârșitul timpului regulamentar. Vom avea dreptul la încă 30 de minute!

Ce lipsă de Charbonnier!

Descoperire superbă și lovitură de la Trouillet, care își vede lovitura deviată de Prévot. Confruntat cu golul, Charbonnier găsește o modalitate de a lovi deasupra. Ce oportunitate pentru AJA! Poate punctul de meci!

Patru minute de timp adăugat

A face o diferență!

Schimbare la Auxerre

Mathias Autret este înlocuit de Alexis Trouillet în ultimele minute, și mai mult dacă afinitate.

Atingerea complet ratată a lui Ndour

Mingea este returnată lui Auxerrois pentru o atingere foarte proastă a lui Ndour, care chiar a scăpat de piele.

Niciun șut în poartă pentru Sochaux

Asta dovedește stângăcia lui Sochaux, în timp ce AJA a încadrat 4 lovituri.

Kalulu cedează

Yann Kitala este cel care îl înlocuiește.

Lovitura lui Sakhi zboară departe

Încă fără succes în fața porții.

Abbé Deschamps împinge

Rezultatul meciului este încă nehotărât, în timp ce Bernard trimite capul în tribune după un caviar de la Autret.

Perrin o înlocuiește pe Sinayoko. Schimbare ofensivă pentru AJA pentru a încerca să facă diferența în ultimele 10 minute.

Situație fierbinte pentru Sochaux!

Pe un control slab al lui Arcus, Weissbeck recuperează pielea dar este luat înapoi de Arcus, la limita penalty-ului… Ce ocazie pentru Sochaux.

Bună intervenție din partea lui Prévot

Portarul de la Sochaux face o ieșire decisivă în fața lui Charbonnier, care târâia.

Revenirea decisivă a lui Jubal

La o depășire pe partea dreaptă, Ambri centrează dar Jubal face o revenire decisivă și primește un corner. Lovită de Weissbeck, mingea aterizează pe craniul lui Lopy, care trimite capul deasupra capului.

Schimbări la Sochaux

Tony Mauricio și Maxime Do Couto renunță la locurile lor în fața lui Rassoul Ndiaye și Steve Ambri.

E încă în perete

Gaetan Weissbeck găsește picioarele zidului Auxerre. Succesul scapă întotdeauna ambelor echipe.

Lovitură liberă bună pentru Sochaux

Înainte de a ieși, Do Couto este rupt lângă suprafață și primește o lovitură liberă bună.

capul lui Charbonnier

Tot fără succes atacantul de la Auxerre, care lovește mingea cu umărul.

Charbonnier avertizează

Pentru un picior înalt pe Valentin Henry.

Sochaux la greu

La fel ca în ultimele 10 minute ale primei reprize, sochalienii au suferit împotriva lui AJA care a înmulțit ofensivele în suprafața lui Prévot.

Încercarea de lob a lui Charbonnier

Al doilea golgheter din L2 încearcă un lob la intrarea în zonă dar trece peste!

E în perete

Ghinion pentru Hein, care își aterizează încercarea pe capul lui Lopy.

Atenție la pericolul pentru Sochaux!

Ce descoperire de la Sinayoko! Mijlocul este agățat la limita extremă de Aaneba și îi oferă o lovitură liberă foarte bună lui Gauthier Hein.

Henry a fost mustrat de arbitru

Pentru că nu a făcut cheia în locul potrivit.

Charbonnier cere o mână de ajutor

Atacantul AJA încearcă să introducă mingea în careu, dar Tony Mauricio blochează mingea din burta de jos.

Lovitură Charbonnier

Fără îngrijorare pentru Prévot, care surprinde lovitura atacantului Auxerre.

Plecăm într-un ritm lent

Sochalienii își iau timpul să construiască, cei care au jucat acum trei zile.

LA JUMĂTATE!

0-0 între Auxerre și Sochaux! Meciul a durat mult să se stabilească, dar AJA a încheiat mai bine primul act. Maxence Prévot și-a menținut echipa în joc.

Provost vigilent

Portarul Sochaux își salvează echipa de lovitura lui Sakhi. Mingea este eliminată pentru un corner. Prévot este din nou decisiv la o lovitură de cap a lui Jubal.

Îi zboară postul pentru Hein!

Mingea a mers spre colțul de sus, dar șutul lui Gauthier Hein a ajuns în plasa laterală a lui Prévot.

Sinayoko primește o lovitură liberă bună

Fault prost de Do Couto la 25 de metri. Cartuș bun pentru AJA și Hein.

Maurice mai sus!

Recuperarea mediumului trece foarte mult deasupra, pentru cea mai mare plăcere a fanilor Auxerre.

Arcus pe pământ

Fundașul AJA se plânge de o lovitură după un duel cu Do Couto.

Sakhi alăturat!

Rândul lui Sakhi să-și încerce norocul, dar lovitura lui zboară în tribune. Auxerre a fost mai bine de câteva minute.

Lovitură blocată a lui Hein!

Atacantul AJA își încearcă norocul în afara careului dar își vede șutul blocat. El pretinde o mână de la Weissbeck, dar arbitrul nu tresări.

Postarea pentru Sochaux!

Ce întorsătură a destinului! La o centrare a lui Weissbeck, Kalulu atinge mingea cu umărul și caută plasa din partea opusă. A lovit bara, dar Kalulu a fost în ofsaid…

Prevot mereu acolo

Portarul Sochaux a vorbit bine cu apărătorii săi și a capturat această minge aeriană în fața lui Charbonnier.

Kalulu a fost ridicat de Jubal

În zonă, atacantul de la Sochaux îl depășește pe fundașul central al AJA, care rămâne pe suport și zgârie un fault.

Centrul de la al treilea post al lui Valentin Henry

Mingea intră direct în atingere.

Nu ne-am înțeles pe partea Auxerre

Quentin Bernard încearcă să-l servească pe Autret în profunzime, dar extremul AJA i-a oprit apelul și mingea vine să moara în spatele liniei.

Deviat, este ușor contracarat, dar arbitrul acordă o lovitură de la poartă pentru Sochaux.

Ieșire bună din Prévot

Portarul de la Sochaux intervine în fața lui Charbonnier, care a râvnit la o deschidere de la Hein.

Auxerre rămâne precaut

Jucătorii lui Jean-Marc Furlan nu renunță prea mult pentru a nu fi surprinși la contraatac.

Suporterii AJA sunt încă în formă

Atmosfera marilor seri din Ligue 1 la Abbé Deschamps.

E rândul lui Do Couto să apară

Atacantul decisiv de marți seara încearcă o centrare curbată din stânga și îl obligă pe Donovan Léon să muncească pentru a degaja mingea.

Centrul orașului Weissbeck!

Servit pe partea dreaptă, căpitanul Sochaux centrează în 5.50m, dar Kalulu este prea scurt pentru a relua. Prima alertă pentru apărarea Auxerre.

Presing puternic din partea ambelor echipe

Posesiunile sunt legate de ambele părți, în timp ce oportunitățile sunt așteptate de mult.

Offside pentru Charbonnier

Atacantul AJA este semnalat într-o poziție ilegală. Deocamdată păstrează un profil scăzut.

Primul corner pentru AJA

Lovitura lui Sakhi îl găsește în cap pe Lopy, care își degajă partea.

Prelungiri planificate

În caz de egalitate, cei 22 de jucători vor juca încă 30 de minute, eventual cu lovituri de departajare. Nu există VAR în seara asta.

Rândul lui Kalulu să fie la pământ

Personalul medical intervine pentru un protocol de comoție cerebrală în urma unui șoc cu Jubal.

Jérôme Brisard face curățenie

O bucată de tifo a căzut pe gazon.

Întors pe pământ

Căpitanul AJA este la pământ după o lovitură în spate a lui Lopy. Se ridică și jocul se reia.

Încercăm să-l găsim pe Charbonnier

Baloanele lungi nu ajung încă la destinație. Apărarea de la Sochaux ține fermă.

Prima posesie pentru Auxerre

Auxerrois se rotește în liniște și obțin prima lovitură liberă după o greșeală a lui Ndour. Lovitura liberă se joacă rapid.

SĂ MERGEM !

Lovitura este dată de AJA!

Atmosfera nebună de la Auxerre pentru intrarea jucătorilor

18.000 de oameni umplu standurile, inclusiv 600 de locuitori din Sochaux.

Avantaj Auxerre peste sezon

În prima manșă, cele două echipe s-au separat cu 0-0 la Bonal, în timp ce AJA s-a impus la Abbé Deschamps (3-2).

Abatele Deschamps s-au vândut vineri

Biletele au dispărut în cel mai scurt timp.

Suporterii Sochaux vor fi numeroși în această seară

Îl aprinseseră deja pe Charléty marți seara.

Câștigătorul va înfrunta locul 18 din Ligue 1

Va fi fie Metz, fie Saint-Étienne, fie Bordeaux. Play-off-ul prima manșă este programat joi, 26 mai, de la ora 19, pe gazonul echipei din Ligue 2. Meciul retur va avea loc pe gazonul echipei din Ligue 1, duminică, 29 mai, de la ora 19

Bună ziua tuturor

După ce a răsturnat Paris FC marți la Charléty (2-1), Sochaux se mută la Auxerre (al treilea în 2021-2022) pentru ultimele play-off înainte de play-off. Lovitura va avea loc la ora 20:30 la Abbé Deschamps.