CC – Coupe de France – Troyes – Elite și U23 Masculin #1: Clasament – Știri

Gerben Kuypers (Proximus-Alphamotorhomes) s-a impus sâmbăta aceasta la Troyes (Aube), în cadrul etapei a cincea a Cupei franceze Elite & U23 masculin la ciclo-cross. Belgianul i-a învins pe compatriotul său Clément Horny (BH-Wallonie MTB Team) și pe elvețianul Timon Rüegg (Cross Team Legendre).

Clasament:
1. KUYPERS Gerben PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES in 55’59”
2. HORNY Clément BH-WALLONIE MTB TEAM la 04”
3. RUEGG Timon CROSS TEAM LEGENDRE la 22”
4. ROUILLER Loris CROSS TEAM LEGENDRE la 35”
5. DUBAU Joshua VAN RYSEL CX RACING TEAM la 37”
6. PERIOU Tony TEAM VCP LOUDEAC CX”
7. LELANDAIS Rémi CROSS TEAM LEGENDRE la 39”
8. GUILLAUD Valentin TEAM GUEVEL ARTICREATIONS ”
9. DUBAU Lucas VAN RYSEL CX RACING TEAM la 40”
10. GILLES Cyprien NORMANDIA ”
11. DOCURI Aaron CRELAN-FRISTADS ”
12. THOMAS Theo SEBMOTOBIKES CX TEAM la 46”
13. BONNET Thomas VENDEE U PAYS DE LA LOIRE la 47”
14. DUJARDIN Sandy TOTALENERGIES la 55”
15. GROSLAMBERT Martin VELO CLUB ORNANS ”
16. DOUBEY Fabien TOTALENERGIES la 01’09”
17. DE VET Sander BASSO TEAM FLANDERS la 01’25”
18. LEQUET Corentin AS BIKE RACING la 01’28”
19. CHAMERAT DUMONT Antony VC VILLEFRANCHE BEAUJOLAIS la 01’30”
20. CASTILLE Noé CROSS TEAM LEGENDRE la 01’32”
21. DE MOYER Kenay CROSS TEAM LEGENDRE la 01’41”
22. RECULEAU Nicolas UC MONTMEYRAN VALENCE la 01’48”
23. DEBORD Romain CROSS TEAM LEGENDRE la 01’50”
24. ANANIE Ugo ARQUES CX TEAM HAUTS DE FRAN la 01’54”
25. JOT Hugo ARDENNES CROSS TEAM GECIBAT la 02’01”
26. CRISPIN Mickaël CROSS TEAM LEGENDRE la 02’10”
27. PONCHON Eliote VC VILLEFRANCHE BEAUJOLAIS la 02’18”
28. ORRIERE Martin PODIOCOM CX la 02’20”
29. REMONDET Valentin TEAM CX TPM ”
30. TRAN VAN Antoine ALBI VELO SPORT LEROY MERLIN T la 02’22”
31. TURGIS Anthony TOTALENERGIES la 02’24”
32. PHILIBERT Aurélien PODIOCOM CX la 02’27”
33. TROPARDY Arthur VC ROUEN 76 la 02’32”
34. GABRIEL Timothé TEAM CX TPM la 02’34”
35. NAVARRO Quentin TEAM MOTRIO SAFIR GANOVA la 02’38”
36. GRAS Yan PODIOCOM CX la 02’41”
37. CHAINEL Steve CROSS TEAM LEGENDRE la 02’46”
38. DELBOVE Joris ST MICHEL-AUBER 93 ”
39. JEANNESSON Arnold TEAM GUEVEL ARTICREATIONS la 02’49”
40. SIEMONS Julian VAN DEN PLAS-HEPA CYCLING ”
41. RYE Romain VAN RYSEL CX RACING TEAM ”
42. THOMAS Victor LA PEDALE D’ALSACE la ora 03’00”
43. AUFFRET Ronan US METRO TRANSPORTS la 03’05”
44. BAGOU Guillaume TEAM MOTRIO SAFIR GANOVA la 03’16”
45. BOULANGER Hugo VC HETTANGE GRANDE la 03’29”
46. ​​​​DELOISON Lucas TEAM CX TPM la 03’33”
47. GONTHIER Mathieu UC MONTMEYRAN VALENCE la 03’35”
48. GEMENI Louis TEAM MACADAM’S COWBOYS la 03’41”
49. VERCHER Matteo VENDEE U PAYS DE LA LOIRE la 03’47”
50. CORTJENS Ryan ALPECIN-DECEUNINCK DEVELOPME la 03’50”
51. BIDEAU Ludovic USSA PAVILLY BARENTIN la ora 04’00”
52. GUERIN Marius TEAM MOTRIO SAFIR GANOVA la 04’03”
53. BEDINI Athys VELO CLUB ORNANS”
54. LABROSSE Iordan ANTRENAMENT DE CICLISMO DE CHAMBERY la 04’06”
55. FERNANDES Jules US METRO TRANSPORT ”
56. ANSARD Jason GUIDON CHALETTOIS la 04’09”
57. ROUXEL Gauthier AMICALE CICLIST BISONTIN la 04’22”
58. ROSSION Tom TEAM JMCX la 04’28”
59. MARTINEAU Nolan VC CHALLANDAIS la 04’32”
60. LAUGER Yvonnick VS FERTOIS la 04’34”
61. LEMARDELE Maxence NORMANDIA ”
62. LAVIGNAC Matthieu ALBI VELO SPORT LEROY MERLIN TEAM ”
63. BETON Damien UNION CYCLIST PÉLUSSIN la 04’37”
64. OPPIZZI Matteo HUMARD VÉLO-PASSION CHAZAL la 04’39”
65. SPARFEL Louis SORIUS la 04’44”
66. GUERET Théo OCC ANTIBES la 04’47”
67. VERSCHUREN Killian VC PAYS DE LOUDEAC la 04’49”
68. GUILBAUD Guillaume VC CHALLANDAIS la 04’51”
69. CLEF Antoine UC HAGUENAU la 04’54”
70. DOS REIS GRACA Nathan VC VILLEFRANCHE BEAUJOLAIS la 04’57”
71. FARNIER Julien VS ROMANAIS PEAGEOIS ”
72. GOUESSANT Gabriel TEAM VCP LOUDEAC CX ”
73. PASQUET Audric ALBI VELO SPORT LEROY MERLIN T”
74. PEUGET Clément CHARVIEU CHAVAGNEUX IC la 05’12”
75. MELLIER Alexandre TEAM SPRINT ENERGY la 05’18”
76. CHAPTAL Yann VELO CLUB MENDE LOZERE la 05’40”
77. KUYPERS Milan BASSO TEAM FLANDERS la 05’46”
78. GUEZINGAR Alan VS QUIMPEROIS ”
79. TANGUY Maxan VC DINANNAIS ”
80. GUILLET Enzo AC CHAMPAGNOLAISE la 05’52”
81. HARDOUIN Louis GUIDON CHALETTOIS la 05’56”
82. GAILLARD Florian BEZIERS-CICLUL MEDITERRANE la 05’58”
83. DU MOUZA Quentin C’CHARTRES CYCLING la 06’01”
84. MULON Hugo CA EVRON ”
85. HUBY Thomas CC UZELAIS la 06’03”
86. DELPRAT Steven EC SAINT VIGORIENNE ”
87. VASNIER Dylan UC MONTMEYRAN VALENCE la 06’06”
88. PONTREAU Thibaut VC CHALLANDAIS la 06’08”
89. GEMENI Henry LA MOTTE SERVOLEX CYCLING ”
90. DELAIRE Jerome US ST PIERRE DES CORPS ”
91. TABURET Mathieu UNION CICLISTUL CHOLET 49 la 06’13”
92. LEPOITTEVIN DUBOST Joris VC ROUEN 76 la 06’17”
93. MASSET Kerrian EC ST ETIENNE-LOIRE la 06’18”
94. PLAUCHE Romaric VC THE THOR GADAGNE ”
95. LOUISON Adrien CC ETUPES LE DOUBS PAYS DE M la 06’20”
96. CERATO Gabriele ELITE CYCLING TEAM FUNDATII ”
97. MILLAT Adrien VC CORBAS la 06’37”
98. CARESMEL Alexis DUNKERQUE GRAND LITTORAL CY la 06’44”
99. AUGE Ronan UC NANTES ATLANTIQUE la 06’51”
100. UZON Aurélien ASCO MTB la 07’17”
101. LEVEEL Kyllian EC QUEVILLY la 08’10”
102. HAVOT Sébastien ARDENNES CROSS TEAM GECIBAT la 1 Tr
103. HEBERT Theo VC SEBASTIENNAIS la 2 Tr
104. SIVIGNON Erwan T.OXYGENE PLOUDAL PORTSALL la 2 Tr
105. SANTIER MOLTRECHT Nico ORLEANS LOIRET CYCLISME la 2 Tr
106. TARBOURIECH Mathis CC ETUPES ȚARA DUBILOR DE LA M la 2 Tr
107. CADOT ROGER Sammy VC SAINT LO PONT HEBERT la 2 Tr
108. DAVOINE Achille EC ST ETIENNE-LOIRE la 2 Tr
109. CHAPPE Maxime CYCL SEYSSINET SEYSSINS la 2 Tr
110. GRUEL Thibaud UC JOCĂ FALELE la 2 Tr
111. LOISY Tanguy EC ST ETIENNE-LOIRE la 2 Tr
112. VIVOT Alexis BOURGOGNE FRANCHE COMTE la 2 Tr
113. OURLIAC Tino TEAM FIMA-RDV BIKESHOP ALIAN la 2 Tr
114. RAUSCH Geoffrey CRABBE-CC CHEVIGNY la 2 Tr
115. COSTE Nicolas US ST PIERRE DES CORPS la 2 Tr
116. BARBEREAU Loïc CHARVIEU CHAVAGNEUX IC la 2 Tr
117. LAURENT Laurys CANNER 3 FRONTIERES 2 Tr mountain bike
118. BARRALLON Dimitri UNION CICLISTUL PÉLUSSIN la 2 Tr
119. JOSSO Theo OC LOCMINE la 2 Tr
120. JELSPERGER Mathieu UC HAGUENAU la 2 Tr
121. CADAT Yolan GMC 38 (EYBENS TRAINING) la 2 Tr
122. BADORC Hugo ALBI VELO SPORT la 2 Tr
123. CORNET Stanislas US ST PIERRE DES CORPS la 2 Tr
124. JAMOT Pierrick UC CHATEAUROUX la 2 Tr
125. ELOY Maxime TEAM JMCX la 2 Tr
126. CURIEN Quentin CYCLE GOLBEEN la 2 Tr
127. GOURLAND Romain EC CHATEAU THIERRY la 2 Tr
128. MEYER Arthur BOURG EN BRESSE AIN CYCLING la 2 Tr
129. PATRIGEON Noam VC LUCEEN la 2 Tr
130. MANGIN Jeremy TEAM SAINT SAUVEUR la 2 Tr
131. MORGANTI Louca VCDE MONTBELIARD la 3 Tr
132. MALAQUIN Amaury TEAM SPRINT ENERGY la 3 Tr
133. JAMET Alexandre EC ST ETIENNE-LOIRE la 3 Tr
134. BAGOU Thomas CHARVIEU CHAVAGNEUX IC la 3 Tr
135. NUGUE Julien VS HYEROIS la 3 Tr
136. DERET LANGLAIS Clement LE MANS SARTHE VELO 3 Tr
137. JAMOT Aurélien UC CHATEAUROUX la 3 Tr
138. WUERTZ Mathis CC VILLENEUVE ST GERMAIN SOIS la 3 Tr
139. ANTOINE Pascal ASPTT NANCY la 3 Tr
140. THIBAUD Célian EC ST ETIENNE-LOIRE la 3 Tr
141. SOULARD Dorian UNION CICLISTUL CHOLET 49 la 3 Tr
142. LEOPOLD Jérémy AC ERSTEIN la 3 Tr
143. REGOST Thibaut O HESDIN MARCONNE la 3 Tr
144. DORCKEL Estéban VC HETTANGE GRANDE la 3 Tr
145. MARASCO Lorenzo SEBMOTOBIKES CX TEAM la 3 Tr
146. TRAN Clément US METRO TRANSPORT la 4 Tr
147. POUILLARD Hugo CC ARMENTIEROIS la 4 Tr
148. ROUSSELLE Corentin EC BAUME LES DAMES la 4 Tr
149. DEMANGE Paul CC ETUPES ȚARA DUBILOR DE LA M la 4 Tr
150. LAMOUCHE Constantin VC MONTIGNY BRETONNEUX la 4 Tr
151. HARDOUIN Sacha EC MORSANG PE ORZ la 4 Tr
152. CHATELON Tom EC ST ETIENNE-LOIRE la 4 Tr
153. SCHNEIDER Enzo VC STE CROIX EN PLAINE la 4 Tr
154. AUBRY Baptiste VS MONEY la 4 Tr
155. CHAMBREY Alan EC BAUME LES DAMES la 4 Tr
156. ROBERT Alexis VC RAMBERTOIS la 4 Tr
157. CHATARD Hugo AVENIR CYCLIST CUSSET la 4 Tr
158. ROBERT Alban VC PIERRELATTE la 4 Tr
159. BRUHIER Matteo CC SALOUEL la 4 Tr
160. PHILIBERT Emilien CC ETUPES ȚARA DUBILOR DE LA M la 4 Tr
161. PICHON Lucas USM SARAN CYCLING la 4 Tr
162. MOUNIER Adonis VC RAMBERTOIS la 5 Tr
163. BEGUIN Hugo US ST PIERRE DES CORPS la 5 Tr
164. SANZ Ludovic VC LE THOR GADAGNE la 5 Tr
165. HEURARD Andréa GMC 38 (EYBENS TRAINING) la 5 Tr
166. CORDIER Victorien BTC FAGNIERES la 5 Tr
167. CUEFF Julien TRO BRO ORGANIZARE la 5 Tr

Renunță:
VERRIER Tristan TEAM GUEVEL ARTICREATIONS
JOT Mateo ARDENNES CROSS TEAM GECIBAT
DANIEL Thibault TEAM FIMA-RDV BIKESHOP ALIAN
PAINI Xavier TEAM FIMA-RDV BIKESHOP ALIAN
GERY Lorris EC ST ETIENNE-LOIRE
SAVIGNARD Maël TEAM MACADAM’S COWBOYS
HUBERT Teddy ANGERS METROPOLE CYCLING

Mulțumiri lui Frédéric Lafargue – www.stsport.fr

.

Add Comment